Naujame „Melos“ albume „Monochrome“ susitinka balso ir violončelių stygos

Violončelės ir aštuonių moterų balsai šiandien suskamba kitaip. Naujosios vokalinės muzikos kolektyvas „Melos“ kartu su „Cello Club“ atlikėjais kviečia išgirsti naujausią, jau antrąjį jų albumą „Monochrome“.

Į albumą sutilpo keturių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių kūriniai, atliepiantys monochrominius balsų ir stygų atspalvius, virštonius ir rezonansus, vos pastebimas vibracijas. Sukurti juos šiai netikėtai muzikinei sudėčiai buvo pakviesti kompozitoriai Žibuoklė Martinaitytė, Albertas Navickas, Egidija Medekšaitė ir Mykolas Natalevičius.

„Mums „Monochrome“ kūriniai pirmiausia yra apie įsiklausymą, susikaupimą, po kurių seka daugybė atspalvių ir jausmų. Su dideliu džiaugsmu pasitikome pirmas kompozitorių siųstas partitūrų versijas. Kaipmat pasijautė absoliučiai skirtingos koncepcijos, muzikinės idėjos ir atlikimo būdai, o griežta atlikėjų sudėtis, sakyčiau, nesuvaržė kompozitorių užmojų, bet kaip tik leido išsikristalizuoti originalioms idee fixe. Jos išties sukausto ne tik klausytoją, bet ir mus pačias, atliekant šiuos kūrinius“, – pasakoja ansamblio „Melos“ vadovė Karolina Ramonė.

LRT.lt